pierwszy stosik

Uwielbiam oglądać stosiki na blogach książkowych, więc sama też je będę umieszczać. My – książkoholicy – lubimy chwalić stanem posiadania książkowego podobnie, jak inni chwalą się samochodami, telefonami albo zdjęciami dzieci 😉

Książki ze stosiku pochodzą z moich wycieczek księgarniano-bibliotecznych.

Czekają grzecznie na mnie … ( kolejność opisywania – od dołu )

” Wieczna księżniczka ” Philippa Gregory –  Katarzyna Aragońska przychodzi na świat jako Catalina, infantka hiszpańska. W wieku trzech lat zostaje zaręczona z księciem Walii, Arturem, synem i dziedzicem króla Henryka VII. Wie, że jej przeznaczeniem jest władać tym odległym i jakże odmiennym od jej ojczyzny krajem. Z pokorą przyjmuje swój los, choć przyszły świekr wita ją w nowej ojczyźnie, posuwając się do wielkiej obelgi, a mężczyzna, za którego ma wyjść, okazuje się nieopierzonym młodzikiem. Z wolna przywyka do życia na dworze pierwszego z Tudorów, a jej związek z Arturem okazuje się więcej niż znośny. Niespodzianie w tym ułożonym małżeństwie pojawia się czuła i namiętna miłość. Niestety szczęście nie trwa długo, młody Artur umiera, a pozostawiona sama sobie księżniczka musi walczyć o pozycję na dworze.

” Bez mojej zgody ” Jodi Picoult – Annie nic nie dolega, a mimo to żyje tak, jakby była obłożnie chora. W wieku trzynastu lat ma już za sobą niejedną operację, wielokrotnie oddawała krew, żeby utrzymać przy życiu swoją starszą siostrę Kate, która we wczesnym dzieciństwie zapadła na białaczkę. Anna została poczęta w sztuczny sposób, tak aby jej tkanki wykazywały pełną zgodność z tkankami siostry. Choć przez całe życie postrzegano ją wyłącznie przez pryzmat siostry i tego, co dla niej robi, aż do tej pory Anna akceptowała tę swoją życiową rolę. Teraz jednak, wzorem większości nastolatków, zadaje sobie pytania dotyczące tego, kim jest naprawdę. Wreszcie Anna dojrzewa do podjęcia decyzji, która dla wielu osób byłaby nie do pomyślenia, decyzji, która podzieli jej rodzinę, a dla ukochanej siostry będzie wyrokiem śmierci.

” Charakternik ” Jacek Piekara – mroczna i brutalna wizja Rzeczypospolitej po śmierci Jana III Sobieskiego. Z jej zaściankami, zwadami i karczmami pełnymi rębajłów, gotowych sprzedać szablę temu, kto więcej zapłaci – choćby samemu diabłu.

” Ja inkwizytor. Wieże do nieba ” Jacek Piekara – Oto dwie minipowieści, których bohaterem i narratorem jest Mordimer Madderdin, świeżo promowany absolwent Akademii Inkwizytorium. Dziewczyny Rzeźnika Piękne dziewczęta giną z ręki okrutnego seryjnego zabójcy. Rozwikłania tajemnicy morderstw podejmuje się mistrz Knotte. Starego i doświadczonego inkwizytora, wspomaga serdecznie go nienawidzący Mordimer Madderdin. Wieże do nieba Dwaj słynni architekci rywalizują o to który z nich wybuduje najdoskonalszą katedrę na świecie. Mordimer Madderdin zostaje wezwany, by zbadać, czy jeden z nich nie stosuje czarnej magii w celu pognębienia przeciwnika.

„Kapłanka w bieli ” Trudi Canavan -Kiedy Auraya została wybrana na kapłankę, nie wierzyła, że po zaledwie dziesięciu latach stanie się jedną z Białych, najpotężniejszych sług bogów. Niestety, miała niewiele czasu, by przyzwyczaić się do niezwykłej mocy, jaką bogowie jej ofiarowali. Krainę nękają nieznani czarownicy z południa odziani w czarne szaty, a do Białych docierają pogłoski o gromadzącej się armii. Auraya i pozostali Wybrani pracują niestrudzenie, by przypieczętować przymierza i zjednoczyć pod swoim sztandarem cały północny kontynent. Czas jednak ucieka. Wojna przybywa do krain Białych i jeśli Auraya nie nauczy się wykorzystywać swoich nowych umiejętności, nawet łaska bogów może nie wystarczyć, by uratować sprzymierzone krainy.

” Heretycka królowa ” Michelle Moran – Starożytny Egipt: pożar zniszczył pałac królewski, a ostatnią przedstawicielką XVIII dynastii staje się mała księżniczka Nefertari. Na jej przeszłości ciąży cień krewnych, osławionych heretyków, Nefertiti i Echnatona.
Kiedy Nefertari zakochuje się w Ramzesie II, najpotężniejszym faraonie w historii, jej ciotka pomaga jej zostać jego żoną. Ale nawet po ślubie Nefertari czuje, że lud jej nienawidzi i boi się nowego życia. Czy mimo jej odwagi, uporu i miłości męża Egipt kiedykolwiek zapomni o jej przeszłości?

Reklamy

7 thoughts on “pierwszy stosik

 1. och, ja nie lubię chyba się chwalić, ja raczej się wstydzę, tyle tego, takie fajne i jeszcze czeka????:)
  ale zawsze sobie powtarzam, że lepszy nadmiar książek niż głupich ciuchów!!!

 2. Imponujący stosik, jak na początek 🙂

  „Bez mojej zgody” czytałam i uważam, że książka ta jest naprawdę świetna.

  O Piekarze dużo słyszałam od kolegi, ale do tej pory nie miałam okazji poznać nic tego autora.
  Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o Trudi Canavan.

  Z przyjemnością podkradłabym z Twego stosiku „Wieczną księżniczkę” i „Hetycką królową”. Tę drugą powieść tym bardziej, że mam za sobą dwie pierwsze części o Ramzesie II autorstwa Christiana Jacq i chciałaby poznać inny punkt widzenia.

  Pozdrawiam 🙂

 3. Witam serdecznie,
  Wciąż nie mogę się zabrać na książki Gregory, a jestem ich bardzo ciekawa. Czekam zatem na recenzję 🙂

  Większość pozycji to fantastyka, prawda? To przypadek czy takie upodobanie? Jeśli wolno spytać 😉

  • Bardzo lubię fantastykę i większość książek, które czytam są właśnie z tego gatunku 😉 Ale nie zamykam się na inne rodzaje literatury, czytam bardzo dużo i bardzo różnie 🙂
   Myślę, że to będzie widać po jakimś czasie na blogu 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s